PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648169}

Przelotni kochankowie

Los Amantes pasajeros
5,4 17 586
ocen
5,4 10 1 17586
4,6 9
ocen krytyków
Przelotni kochankowie
powrót do forum filmu Przelotni kochankowie

Nieźle zakręcony

ocenił(a) film na 8

Fajny, odjechany, sprośny film dla wyluzowanych, którzy po stresującym tygodniu zapragną się jeszcze... bardziej wyluzować. Głęboko osadzony w hiszpańskich realiach - i dlatego być może nie wszyscy go dobrze zrozumieją ale fakt, że jest mocno zakręcony, oddaje bezbłędnie hiszpański charakter i temperament.
Co więcej? Moja ukochana Lola Dueñas jako podstarzała dziewica-jasnowidz, supersexbomba Paz Vega, jako wyjątkowo brzydka wariatka, kapitalna muzyka i bardzo ciepłe zdjęcia. Dla widza z dystansem do świata.
7,5/10

JakajaPyza

Ale humor raczej jednokierunkowy i słaby.Jak lubię Almodovara to czułem niedosyt.

ocenił(a) film na 8
fajnyborys

Jednokierunkowy? Dlaczego?
Jak świat światem, Almodovar zawsze starym świńtuchem był. Co tu jest inaczej, niż gdzie indziej u niego? Silne kobiety, zniewieściali faceci i balans na granicy dobrego smaku... - Narkotyki, przemycane tam..., gdzie ich nie znajdzie żadna kontrola, zabawianie pasażerów tańcem z pogranicza farsy, czy też finalny odlot totalny w obliczu śmierci wszytkich nieśpiących na pokładzie. Cieszyć się życiem, dopóki trwa, po prostu.
Natomiast ci wszyscy marudzący, że nie napatrzyli się na Penelopę z Banderasem - oni zagrali u niego po 6-7 razy. Banderas ma na swoim koncie prawie 80 (OSIEMDZIESIĄT) filmów. Penelopa prawie 50. To w sumie ponad tydzień oglądania ciurkiem bez przerwy. Nie mówcie, proszę, że to mało, żeby się o(na)patrzy(e)ć.

ocenił(a) film na 10
JakajaPyza

Z wpisów na forum wynika,że oczekiwano komedii romantycznej z udziałem Banderasa i Penelope Cruz.Bo dla wielu hiszpańskie kino to tylko te dwa nazwiska.Ponad to polski tytuł jest mało trafiony.Do wielu rzeczy jak np.do traktowania gejów z tolerancją trzeba dorosnąć a tego niestety o Polakach nie można powiedzieć.Przywykliśmy do stereotypów,przygłupawych polskich komedii , ciemnych kryminałów i łzawych filmów historycznych.Niestety wstyd się przyznać ale hiszpańska radość i ich poczucia humoru są dla większości polskich widzów w ogóle nie zrozumiałe.
Mnie osobiście film powalił na kolana,w pozytywnym słowa znaczeniu,bo o Hugo Silvie nie wspomnę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones