PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559840}

Naznaczony

Insidious
6,7 95 620
ocen
6,7 10 1 95620
5,8 10
ocen krytyków
Naznaczony
powrót do forum filmu Naznaczony

Najlepszy!

ocenił(a) film na 10

Zna ktoś straszniejszy film grozy? Bo ja nie, a trochę w życiu widziałam.

ocenił(a) film na 10
gosia2326

PS. Za często "dziesiątek" nie daję, naprawdę stawiam "Naznaczonego" na najwyższej półce. Jak macie coś lepszego to polećcie (tylko bez tzw klasyków, ringów, klątw, bwp, pił i bez gore, bo krew mi nie robi). Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
gosia2326

Całkiem fajna jest Obecność i jak dla mnie Sinister- meeeega :D!

ocenił(a) film na 10
vollkommen

Zgadzam się, "Obecność" prawie równie straszna co "Naznaczony", ale to w końcu ten sam reżyser <3 Jak dla mnie mistrz. :) "Sinister" też bardzo dobry i klimatyczny. Najlepsze horrory ostatnich lat. :) Jeszcze "Kronika opętania" jest niezła, a poza tym... to jest bardzo słabo. :<

ocenił(a) film na 8
gosia2326

Jeśli chodzi o ostatnie - powiedzmy - 5 lat to wszystkie horrory powyżej wymienione są rzeczywiście bardzo udane. "Obecności" jeszcze nie widziałem. Dorzuciłbym jeszcze taki filmy jak "Dom w głębi lasu", "Intruzi", "Maniak", "Powrót zła", "Diabeł". Z nieco starszych warto sięgnąć po "Widmo" z 2004. Jeden z lepszych horrorów o zjawach, duchach itp. Jest jeszcze "Dead Silence" tego samego reżysera co "Naznaczony" i "Obecność". No a skoro już o nim mowa to polecam - o ile go nie widziałaś - jego najgłośniejszy film "Piła". Natomiast za najlepsze horrory ever uważam starą klasykę - "Egzorcysta", "Dziecko Rosemary", "Lśnienie" i "Omen".

ocenił(a) film na 10
Heatseeker

Wszystkie, które wymieniłeś widziałam. Oczywiście mówiłam o ostatnich kilku latach, bo "Omen", "Egzorcysta" czy "Lśnienie" to niepodważalne arcydzieła gatunku. Skupiam się na dzisiejszych produkcjach (do kilku(nastu) lat wstecz). "Dead Silence" jest świetny - bo James Wan ("Piła" też dobra, ale to nie horror) ;) No i do tych lepszych dorzuciłabym faktycznie "Dom w głębi lasu", ale to nieco inna historia, kto widział ten zapewne wie, że film jest dość... dziwny, co w tym przypadku jest zaletą.

Wracając do "straszności"... ewentualnie "Obecność" dorównuje "Naznaczonemu". "Widmo" jest dość mocne i naprawdę dobre, ale w porównaniu wypada dużo gorzej :( Jamesa W. w straszeniu chyba nie da się pokonać... pozostaje czekać na jego kolejne dzieło (no, może nie Fast & Furious 7 tylko potem xd) :)

ocenił(a) film na 8
gosia2326

Nieznajomi jest fajne, grave encounters, sierociniec, silent hill, kiedy dzwoni nieznajomy filmy do których wracam co najmniej raz na rok :D Kobieta w czerni z tego co pamiętam była niezła, nie pamiętam czy straszna, ale widoki cała grafika i miejsca mmm aż miło :D

ocenił(a) film na 10
vollkommen

Widziałam wszystkie. :( "GE", "Sierociniec", "SH" ok, ale przy "Naznaczonym" i "Obecności" to wciąż dobranocki. Filmy "Nieznajomi" i "Kiedy ...." średnio mi się podobały. "Kobieta w czerni" nowa wersja niezła, nie jest straszna, ale daje radę, fajny klimacik, no a pierwowzór to jeden z lepszych horrorów jakie widziałam, ale nie łapie się w ramy czasowe o których mówimy ;)

ocenił(a) film na 7
gosia2326

A widziałaś "Szepty"? Też ghost story, całkiem sprawnie zrealizowane, chociaż nastawiałabym się raczej na klimat niż faktyczny strach.
Swoją drogą fajnie zobaczyć kogoś na filmwebie, kto docenia "Dom w głębi lasu", bo straaasznie niedoceniany tutaj ten film jest imo. A szkoda, bo świetnie się na nim bawiłam :)

ocenił(a) film na 10
AkaneChan

"Szepty" widziałam, klimat jest, ale nic poza tym :&lt; co do "Domu w głębi" lasu to nasłuchałam się już tylu wywodów, jak zły i niedorzeczny jest to film, że aż przykro. Będę bronić choćby nie wiem co, bo czegoś podobnego jeszcze nie widziałam (a oglądam dość dużo filmów - na chwilę obecną 2842 tytułów ocenionych), świetnie się bawiłam, realizacja na najlepszym poziomie, no i wspaniały hołd złożony gatunkowi - z przymrużeniem oka. ;) Pozdrawiam :)

gosia2326

"Dom w głębi lasu" jest żałosny. Nie rozumiem jak może się komuś ten film podobać jako horror. Bardziej komedia. Na końcu mi tylko smerfów i muminków brakowało.... ;)

ocenił(a) film na 10
bartoszcyc8

Szkoda, że ich nie było :p To chyba jeden z tych filmów, którego nie powinno się oceniać przez pryzmat jakiegokolwiek gatunku, tylko... no po prostu jako film. Jest strasznie dziwny i za to go uwielbiam :)

gosia2326

Ja głównie oceniam filmy według gatunku. Na przykład nie ocenię komedii negatywnie tylko dlatego, że nie czułem napięcia albo strachu przy oglądaniu. Oceniam ten film jako komedię. "Dom w głębi lasu jest słaby i tyle. Nie polecaj go ludziom, którzy szukają dobrych horrorów. :)

ocenił(a) film na 10
bartoszcyc8

No ze strachem to on ma mało wspólnego ;) I tak jestem na tak, ale spoko, rozumiem o czym mówisz.

gosia2326

Ja też rozumiem, że film mógł Ci się podobać. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
reaIowiec

Pracujesz na bana?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
reaIowiec

Przykro mi, że codziennie musisz tego słuchać i ci się udziela...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
reaIowiec

Nie kompromituj się.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
reaIowiec

Na więcej cię nie stać?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
AkaneChan

również polecam ''Szepty'' :) mi podobała się ,,Sierota''

ocenił(a) film na 10
kqcha6

"Szepty" jak dla mnie poniżej oczekiwać, "Sierota" też mi się podobała, choć w ogóle nie straszy. Dzięki za odp :)

ocenił(a) film na 7
Heatseeker

dom w głębi lasu? żartujesz? Najgorszy film jaki w życiu widziałam. Tego horrorem nazwać nie można

ocenił(a) film na 10
kqcha6

Jak pisałam, mnie się podoba (niekoniecznie w ramach horroru, ale filmu poza normami jakiegokolwiek gatunku), Tobie nie musi. Peace joł :)

ocenił(a) film na 9
gosia2326

Drag me to hell.
Horrorokomedia. Jeśli Dom Ci sie podobał to to tez powinno.
Unborn było niezłe
Oculus ma fajny pomysł, ale mało straszne
The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia dla mnie o niebo lepsze od jedynki
Mama, horror w starym klimacie
Shelter było niezłe

ocenił(a) film na 9
Heatseeker

Dom w głębi lasu ?!? Proszę Cię...

gosia2326

Dla mnie Obecność, Siniste, Naznaczony w tej kolejności. Swoją drogą fajnie, że ostatnimi czasy pojawiło się tyle dobrych horrorów.

ocenił(a) film na 10
gosia2326

;) Racja

gosia2326

"Kronika opętania"? Błagam Cię...

ocenił(a) film na 6
vollkommen

Podbijam. Obecność i Sinister

gosia2326

A oglądałaś "POSŁAŃCY"? Ale częśc pierwszą, bo druga to nieporozumienie.... :)

gosia2326

Niestety, ale musialas malo widziec dobrego kina, skoro za czesto 10 nie stawiasz, a temu filmowi dalas.

ocenił(a) film na 8
gosia2326

Film rzeczywiście na wysokim poziomie. Jednak dla mnie ciut niżej niż [REC], Blait Witch Project i Shutter z 2004 roku. Takie mocne top 3, niezmienne od kilku lat. Jednak Naznaczonego będę mógł umieścić tuż za tymi produkcjami, na czwartym miejscu.

ocenił(a) film na 7
gosia2326

"Shutter Widmo"(2004)

ocenił(a) film na 7
gosia2326

"Paranormal Activity"

ocenił(a) film na 7
gosia2326

"Paranômaru akutibiti dai-2-shou: Tokyo night"

ocenił(a) film na 10
Berith7777

W porównaniu z "Naznaczonym" to dobranocki ;) Ale dzięki za chęci :)

ocenił(a) film na 7
gosia2326

Jestem innego zdania,ale to nie ma znaczenia.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
gosia2326

Jak dla mnie najstraszniejszym horrorem do tej pory jest i będzie Shutter- ale tylko i wyłącznie azjatycka wersja, tak jak kolega wyżej wspominał. Dobry jest również Przypadek 39, Delikatna, i wiele innych. Ale wiadomo, w porównaniu z Naznaczonym to są bajeczki- dla Ciebie.
A co do Naznaczonego zafascynowała mnie niesamowicie fabuła, historia. Jednak czy był, aż taki straszny? Nie wydaje mi się. Film ogółem świetny, ale pod względem strachu- dupy nie urywa!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones